Pietrasiak

Filozofia

Filozoficznie

Posted on .

Filozoficznie

Introduction

 

Jestem. Zacznę od tego, że jestem. Od myślę. Od być. Jeśli jestem i myślę o tym że jestem, to pewny jestem że jestem i być muszę. Inaczej przecież nie mógłbym myśleć… Jestem też niemal pewny, że to co widzę obok mnie, też jest. Jeśli to co obok jest, to znaczy że też to, co dalej ode mnie, czego nawet nie widzę, też jest, a to znaczy, że wszystko inne też jest, wszystko ode mnie najbliżej po sam kres bytu jest. Jeśli kres bytu i świata jest, nie da się pomyśleć więcej, niż wszystko. Poza rozumem jest to, co za kresem. Jeśli kresu nie ma, poza rozumem jest już to, że kresu nie ma i to, że nie da się pomyśleć więcej niż wszystko też jest poza rozumem. Mimo, że poza rozumem, to na pewno jest. Skoro więc jestem, jest również to i musi być, co poza rozumem, ponad co więcej już być nie może i pełniej. Zatem wszystko jest i to, ponad co już nic więcej być nie może też jest dlatego, skoro ja jestem.

Jeśli więc gdy coś jest, to jest też wszystko i pełnia, to czy jeden gest niedoskonałej dobroci i miłości znaczy, że istnieje dobroć i miłość doskonała?

profile

Adam Pietrasiak

http://www.pietrasiak.com

There are no comments.

Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

View Comments (0) ...
Navigation